Czym się różni agencja celna od urzędu celno-skarbowego? Co muszę zrobić, gdy chcę wysłać towar do Wielkiej Brytanii? Czy da się obecnie sprowadzić towar z Rosji?

Dla wielu osób przewóz towarów za granicę wiąże się z wieloma niewiadomymi. Jeśli jesteś w tym gronie mamy dla Ciebie dobrą informację! Od 30 czerwca ruszamy z „Agencyjnym ABC” – cyklem postów, które w prosty sposób wyjaśnią najważniejsze informacje związane z odprawą celną i przewozem towarów.

Co tydzień będziemy publikować treści, z których dowiesz się m.in. – czym dokładnie zajmuje się agencja celna – jak wygląda odprawa i jakie dokumenty są do niej niezbędne – w jaki sposób zorganizować transport – kiedy i jak należy opłacić cło – jak ustalić kto płaci za rozładunek w porcie – i wiele więcej.

W ramach cyklu będziemy też odpowiadać na pytania naszych klientów i czytelników. Dlatego jeśli szukasz odpowiedzi z konkretnego tematu celnego lub chcesz się czegoś dowiedzieć w kwestii transportu, magazynowania itp. – daj nam znać kontaktując się z nami mailowo na adres: media@dta.com.pl