Przygotuj się na Brexit

Grupa DTA, jako jedna z największych agencji celnych w Polsce, codziennie współpracuje z Klientami z całego świata – organizuje odprawy celne nie tylko w naszym kraju ale i w Wielkiej Brytanii. Jako ekspert celny świadczymy „na Wyspach” usługi importu, eksportu oraz tranzytu, jednak pod warunkiem, że to DTA obsługuje cały proces w obu tych krajach. Dzięki temu jesteśmy w stanie czuwać nad jego prawidłowością oraz gwarantować szybkość obsługi.

Już w pierwszych dwóch miesiącach od momentu zmiany przepisów związanych z opuszczeniem przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej dokonaliśmy ponad dwóch tysięcy odpraw „brexitowych” i liczba ta nieustannie rośnie. W tym krótkim czasie zdobyliśmy doświadczenie na tyle bogate, że mamy opracowany skuteczny, kompletny i bezpieczny proces wysyłek do i z Anglii.

Sprzedaż towarów do Wielkiej Brytanii

Jeśli Państwa biznes oparty jest na wysyłce towarów z Polski do Wielkiej Brytanii zrealizujemy dla Was odprawę eksportową w Polsce oraz odprawę importową w Wielkiej Brytanii.

Odprawa importowa zwykle realizowana jest na rzecz podmiotu brytyjskiego, zatem jeśli Państwa Klient na Wyspach ma kłopot w zorganizowaniu formalności celnych, dokonany odprawy importowej w jego imieniu.
Alternatywnie polski eksporter może sam występować w roli importera w WB
– tu także pomagamy załatwić niezbędne formalności.

Kupno towarów z Wielkiej Brytanii

Jeśli natomiast Państwa biznes polega na sprowadzaniu towarów z Anglii do Polski, również oferujemy pełne wsparcie w tym procesie. Zapewniamy odprawę eksportową w Królestwie Brytyjskim, tranzyt na trasie przejazdu oraz dopuszczenie do obrotu w Polsce. 

Powyższe usługi świadczymy zarówno na rzecz polskich nabywców jak i firm sprzedających w Wielkiej Brytanii.

Wsparcie dla firm transportowych

Wielu przewoźników stara się pomóc swoim Klientom w dopięciu formalności celnych. Bo to właśnie te usługi często warunkują możliwość wysyłki towarów na Wyspy lub do Polski. Przewoźnikom zaangażowanym w przygotowanie odpraw celnych pomagamy opracować i wdrożyć rozwiązania dla ich Klientów.

Wszystkich Państwa poszukujących wsparcia w zakresie przygotowania oraz realizacji odpraw towarów wysyłanych do/z Wielkiej Brytanii zapraszamy do kontaktu z dedykowanym, polsko i anglojęzycznym zespołem Brexit:

Amelia Jagodzińska         +48 725 772 877 (odprawy na terenie UK i PL)
Monika Kicińska               +48 695 776 277 (odprawy na terenie UK i PL)
Jacek Krok                        +48 661 772 577 (odprawy na terenie DE i PL)

e-mail: brexit@dta.com.pl