Przygotuj się na Brexit

Grupa DTA, jako jedna z największych agencji celnych w Polsce, codziennie współpracuje z Klientami z całego świata – organizuje odprawy celne nie tylko w Polsce, ale i w Wielkiej Brytanii. Jako ekspert celny świadczy „na Wyspach” usługi importu, eksportu oraz tranzytu, pod warunkiem, że obsługuje cały proces w obu tych krajach.

Dzięki temu Grupa DTA jest w stanie czuwać nad jego prawidłowością oraz gwarantować szybkość obsługi. Już w pierwszych dwóch miesiącach od momentu zmiany przepisów związanych z opuszczeniem przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej Grupa DTA dokonała ponad dwa tysiące odpraw „brexitowych” i liczba ta nieustannie rośnie. W tym krótkim czasie zdobyła doświadczenie na tyle bogate, że ma opracowany skuteczny, kompletny i bezpieczny proces wysyłek do i z Anglii.

Sprzedaż towarów do Wielkiej Brytanii

Jeśli Państwa biznes oparty jest na wysyłce towarów z Polski do Wielkiej Brytanii Grupa DTA realizuje odprawę eksportową w Polsce oraz odprawę importową w Wielkiej Brytanii.

Odprawa importowa zwykle realizowana jest na rzecz podmiotu brytyjskiego, zatem jeśli Państwa Klient na Wyspach ma kłopot w zorganizowaniu formalności celnych, Grupa DTA dokona odprawy importowej w jego imieniu.

Alternatywnie polski eksporter może sam występować w roli importera w Wielkiej Brytanii – w takim przypadku także firma pomaga załatwić niezbędne formalności.

Kupno towarów z Wielkiej Brytanii

Jeśli natomiast Państwa biznes polega na sprowadzaniu towarów z Anglii do Polski, w takim przypadku Grupa DTA również oferuje pełne wsparcie w tym procesie. Zapewnia odprawę eksportową w Wielkiej Brytanii, tranzyt na trasie przejazdu oraz dopuszczenie do obrotu w Polsce.

Powyższe usługi świadczy zarówno na rzecz polskich nabywców, jak i firm
sprzedających w Wielkiej Brytanii.

Wsparcie dla firm transportowych

Wielu przewoźników stara się pomóc swoim Klientom w dopięciu formalności celnych. To właśnie te usługi często warunkują możliwość wysyłki towarów na Wyspy lub do Polski.

Grupa DTA przewoźnikom zaangażowanym w przygotowanie odpraw celnych pomaga opracować i wdrożyć rozwiązania dla ich Klientów.
W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wsparcia w zakresie przygotowania oraz realizacji odpraw towarów wysyłanych do/z Wielkiej Brytanii zapraszamy do kontaktu z dedykowanym, polsko i anglojęzycznym zespołem Brexit:

Amelia Jagodzińska, tel.: +48 725 772 877 (odprawy na terenie UK i PL)
Monika Kicińska, tel.: +48 695 776 277 (odprawy na terenie UK i PL)
Jacek Krok, tel.: +48 661 772 577 (odprawy na terenie DE i PL)
e-mail: brexit@dta.com.pl

Grupa DTA zaprasza do współpracy.