Grupa DTA, jako jedna z największych agencji celnych w Polsce, codziennie współpracuje z Klientami z całego świata – organizuje odprawy celne nie tylko w Polsce, ale i w Wielkiej Brytanii. Jako ekspert celny świadczy „na Wyspach” usługi importu, eksportu oraz tranzytu.

Dzięki temu Grupa DTA jest w stanie czuwać nad jego prawidłowością oraz gwarantować szybkość obsługi. Dokonaliśmy już wiele tysięcy odpraw „brexitowych” i liczba ta nieustannie rośnie. W tym krótkim czasie zdobyła doświadczenie na tyle bogate, że ma opracowany skuteczny, kompletny i bezpieczny proces wysyłek do i z Anglii.

Sprzedaż towarów do Wielkiej Brytanii

Jeśli Państwa biznes oparty jest na wysyłce towarów z Polski do Wielkiej Brytanii Grupa DTA realizuje odprawę eksportową w Polsce oraz odprawę importową w Wielkiej Brytanii.

Odprawa importowa zwykle realizowana jest na rzecz podmiotu brytyjskiego, zatem jeśli Państwa Klient na Wyspach ma kłopot w zorganizowaniu formalności celnych, Grupa DTA dokona odprawy importowej w jego imieniu.

Alternatywnie polski eksporter może sam występować w roli importera w Wielkiej Brytanii – w takim przypadku także firma pomaga załatwić niezbędne formalności.

Kupno towarów z Wielkiej Brytanii

Jeśli natomiast Państwa biznes polega na sprowadzaniu towarów z Anglii do Polski, w takim przypadku Grupa DTA również oferuje pełne wsparcie w tym procesie. Zapewnia odprawę eksportową w Wielkiej Brytanii, tranzyt na trasie przejazdu oraz dopuszczenie do obrotu w Polsce.

Powyższe usługi świadczy zarówno na rzecz polskich nabywców, jak i firm sprzedających w Wielkiej Brytanii.

Wsparcie księgowe

Jeśli potrzebują Państwo wsparcia z zakresu księgowości w Wielkiej Brytanii, w tym rejestracji na VAT w UK, polecamy naszego oficjalnego partnera SN Accounts (link – https://snaccounts.co.uk/). Firma na brytyjskim rynku działa od ponad 10 lat i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich biur księgowych w UK.

SN Accounts nie tylko oferuje pełną księgowość na terenie Wielkiej Brytanii, ale również rejestrację na VAT we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Słowacji, Austrii i Holandii oraz konsultacje w zakresie rozliczenia odpraw celnych i sprzedaży międzynarodowej.

W razie pytań lub współpracy z SN Accounts (link https://snaccounts.co.uk/kontakt/) zapraszamy do kontaktu:

Telefon stacjonarny: +44 2 477 300 100, Telefon komórkowy: +44 7 714 993 360, email: info@snaccounts.co.uk

Wsparcie dla firm transportowych

Wielu przewoźników stara się pomóc swoim Klientom w dopięciu formalności celnych. To właśnie te usługi często warunkują możliwość wysyłki towarów na Wyspy lub do Polski.
Grupa DTA przewoźnikom zaangażowanym w przygotowanie odpraw celnych pomaga opracować i wdrożyć rozwiązania dla ich Klientów.

Zmiany od 2022 roku

W grudniu 2021 mija rok, odkąd Brexit celny wszedł w życie a wymiana handlowa między Polską/Unią Europejską a Wielką Brytanią stała się znacznie trudniejsza. Od stycznia 2022 roku wprowadzane są nowe zmiany, które narzucają na przedsiębiorców prowadzących współpracę z partnerami z Wysp kolejne formalności do realizacji. Co konkretnie?

Zmieniają się przede wszystkim procedury przywozowe do Wielkiej Brytanii – odprawa importowa w Anglii musi zostać zrobiona niezwłocznie po dokonaniu eksportu w Polsce i widnieć w brytyjskim systemie celnym zanim towar przekroczy granicę z Wielką Brytanią. Nie zaistnieje już możliwość odraczania odpraw, z jakiej przez pierwszy rok po Brexit celnym korzystało tak wielu przedsiębiorców.

Od 1 stycznia 2022 podmiot występujący na Wyspach jako importer zobowiązany jest do prenotyfikowania wszystkich dopuszczanych do obrotu produktów zawierających składniki odzwierzęce. W praktyce oznacza to konieczność wprowadzania danych do systemu IPAFFS (Import of Products, Animals, Food and Feed System).

Kolejnym obowiązkiem jest aktualizowanie danych dotyczących przekraczania granicy brytyjskiej w granicznym systemie GVMS.

Zgranie wszystkich tych czynności w czasie jest kluczowe dla płynności łańcucha dostaw i uniknięcia znaczących kosztów przestojów.

DTA wspiera Brexitowe procesy celne od samego początku, opiekuje się powierzonymi procesami kompleksowo, dba o odprawy po obu stronach granicy unijnej i na każdym etapie, zapewnia transport, magazynowanie i inne usługi związane z dostarczaniem towarów.

DTA pomaga zachować płynność dostaw, uniknąć przestojów oraz kosztów z nimi związanych.
Zaufaj doświadczonym specjalistom!

Kontakt

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wsparcia w zakresie przygotowania oraz realizacji odpraw towarów wysyłanych do/z Wielkiej Brytanii zapraszamy do kontaktu z dedykowanym, polsko i anglojęzycznym zespołem Brexit:

Joanna Michałowska tel. +44 783 17 82 081,  +48 885 634 888 (odprawy na terenie UK i PL)
Monika Kicińska, tel.: +48 695 776 277 (odprawy na terenie UK i PL)
e-mail: brexit@dta.com.pl

Grupa DTA zaprasza do współpracy.