DTA do tej pory obsłużyło ok. 40 odpraw celnych ze sprzętem medycznym

Grupa DTA zdobyła zaufanie w związku z obsługą celną transportów medycznych ze sprzętem medycznym przylatującym do Polski. Do 9 kwietnia obslużyliśmy odprawy o łącznej wadze ponad 136 ton.

Potężne Antonovy w ostatnich dniach lądowały na wrocławskim i warszawskim lotnisku. Bezpośrednie rejsy z Chin na swoim pokładzie miały niezbędny do walki z koronawirusem sprzęt. Uczęstnicząca w łańcuchu logistycznym spółka DTA obsłużyła dostawy z chińskich portów, w których transportowano m.in. testy na COVID-19, maseczki, kombinezony, środki dezynfekcyjne czy gogle. Do 9 kwietnia obsłużyliśmy ok. 40 odpraw celnych towarów o łącznej wadze ponad 136 ton.

Wśród najbardziej spektakularnych dostaw, które mogliśmy obsłużyć uczestniczyły jedne z największych samolotów transportowych na świecie, m.in. Antonov An-124 Rusłan, który wylądował na wrocławskim lotnisku w nocy ze środy na czwartek. Tylko na jego pokładzie do Polski przyleciały miliony rękawiczek, 200 tys. maseczek czy 180 tys. kombinezonów ochronnych – w sumie 50 ton niezbędnego do walki z pandemią ładunku. Jak podaje „Gazeta Wrocławska” prosto z lotniska trafiły do Agencji Rezerw Materiałowych przy ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Stąd będzie dalej rozdysponowywany, w pierwszej kolejności do szpitali jednoimiennych na Dolnym Śląsku, a następnie do kolejnych szpitali w regionie.

W najbliższym czasie odbędą się kolejne transporty lotnicze, w których również uczestniczyć będzie DTA. Jesteśmy dumni, że w ten sposób swoją fachową wiedzą możemy przyczynić się do walki z nieoczekiwanym zagrożeniem, jakie stanowi koronawirus.