Zapraszamy do udziału w piątej edycji kursu online “Specjalista celny/agent celny”, którego celem jest praktyczne przygotowanie słuchaczy do pełnego wyzwań zawodu związanego z międzynarodowym obrotem towarowym. Kurs składa się z 40 godzin dydaktycznych, z czego 29 stanowią wykłady, 9 godzin to warsztaty przygotowywania zgłoszeń celnych oraz 2 godziny indywidualnych konsultacji. 

Pierwsza z 11 zaplanowanych sesji rozpocznie się w dniu 30 listopada 2021, o godzinie 16.30. Kolejne spotkania – co tydzień, we wtorkowe popołudnia. Ostatnia, 11 sesja (warsztat oraz podsumowanie kursu) odbędzie się w sobotę. 

Wśród omawianych zagadnień popartych ćwiczeniami znajdą się między innymi: budowa i zawartość formularza SAD, dokumentacja celna, procedury celne, taryfikacja towarów, sposoby obliczania wartości celnej, pochodzenie towarów – reguły, świadectwa pochodzenia oraz umowy międzynarodowe, dług celny, podatki w obrocie międzynarodowym, wiążące informacje, ograniczenia i zakazy w obrocie towarowym, INCOTERMS 2020, kontrola eksportu i bezpieczeństwo produktów.  

Kurs dedykujemy osobom pracującym lub zamierzającym pracować w działach z obsługą celną w przedsiębiorstwach, planujących pacę jako agent celny (po spełnieniu warunków Art. 80 ustawy Prawo celne), ale także tym z Państwa, którym pomocne będzie efektywne planowanie, organizacja oraz optymalizacja procesów logistycznych. Zatem kurs kierujemy również dla logistyków, spedytorów oraz przewoźników. Niniejsze szkolenie cieszy się również dużym zainteresowaniem wśród osób, które uzyskały wpis na listę agentów, lecz nie posiadają praktycznej wiedzy i umiejętności do pracy w zawodzie, a także wśród agentów celnych, którzy chcieliby wrócić do zawodu po kilkuletniej przerwie oraz uzupełnić i zaktualizować swoją wiedzę z dziedziny prawa celnego.  

Cena kursu wynosi 1590,00 PLN. 

Rejestracji uczestnictwa można dokonać za pośrednictwem tego linka.  

Wszelkich informacji udzielamy za pośrednictwem adresu email: szkolenia@dta.com.pl.  

Zapisy trwają do dnia 26 listopada 2021 roku. Ilość miejsc jest ograniczona.  

Program kursu można pobrać tutaj.