Składy celne

Składy celne

Skład celny daje możliwość magazynowania towaru, ale również odroczenia w czasie należności celnych i podatkowych. Jest to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy importują swój towar do Unii Europejskiej.

A czym dokładnie jest skład celny? To magazyn lub wydzielona jego część, która posiada odpowiednie zezwolenia organów celnych i podlega ich kontroli. Towar, który jest w nich przechowywany choć jest na terenie Unii Europejskiej, co do cła i podatku jest traktowany jakby nadal znajdował się poza granicami Wspólnoty.

Skorzystanie ze składów celnych pozwala na zapłacenie cła i podatku VAT za towar, który w danym momencie będziesz chciał wprowadzić na rynek UE.

Chcesz dowiedzieć się więcej lub skorzystać ze składów celnych DTA?

SKŁADY CELNE  DTA – KORZYŚCI:

opłaty celne i podatkowe pobierane w momencie wprowadzenia towaru na rynek

możliwość wyprowadzenia produktów partiami

większa płynność finansowa

SKŁADY CELNE DTA

W zależności od Twoich potrzeb magazynowych i logistycznych możesz skorzystać ze składów celnych DTA zlokalizowanych we Wrocławiu, Brwinowie, Gdańsku, Lublinie, Białej Podlaskiej i Suwałkach.

W sumie dla naszych klientów mamy do dyspozycji 9 100m2 powierzchni. Nasze magazyny spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i są wyposażone w najnowocześniejsze systemy, dzięki którym masz pełną kontrolę.

Możesz skorzystać ze składów celnych DTA, ale także naszego wsparcia przy wprowadzeniu towaru na rynek i związanych z tym formalnościami. Nasi eksperci zajmą się wszystkim: przygotowaniem zgłoszenia celnego, odprawą, wyliczeniem należności, ale także reprezentowaniem Twojej firmy w trakcie kontroli.

0
+

metrów powierzchni magazynowej

0
+

oddziałów w Europie

0
+

pracowników

0
+

lat doświadczenia na rynku

Działania naprawcze w składach celnych

Może się zdarzyć, że twój towar nie zostanie dopuszczony do obrotu. To możliwe jeśli podczas kontroli okaże się, że nie posiadasz wymaganej prawem dokumentacji, produkty są błędnie oznakowane lub naruszają przepisy związane m.in. z bezpieczeństwem, czy środowiskiem.

W takiej sytuacji skład celny jest świetnym rozwiązaniem ponieważ w trakcie magazynowania możesz dokonać w nim wszystkich niezbędnych działań naprawczych. Dzięki nim kolejna kontrola może być już tylko formalnością.

W składach celnych DTA nasi pracownicy zajmą się za Ciebie wszystkim  m.in oklejeniem towaru, czy przygotowaniem do kolejnej odprawy celnej. W magazynie we Wrocławiu istnieje możliwość, samodzielnego przeprowadzenia działań naprawczych na składzie celnym, po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Chcesz skorzystać ze składów celnych DTA?

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Zapewniamy kompleksową obsługę nie tylko w zakresie składów celnych ale również:

magazynowania

Dysponujemy siedmioma magazynami na terenie Polski. Współpracujemy też z partnerami, którzy mogą pomóc Ci w tym zakresie na terenie Europy i Wielkiej Brytanii. Oprócz składowania towaru, za Ciebie możemy zająć się wysyłką produktów i ich zwrotami, czyli fulfilment.

usług celnych

Nasi licencjonowani agenci przeprowadza Cię przez każdą odprawę celną i w Twoim imieniu będą kontaktować się z organami celnymi.

transportu

Współpracujemy z najlepszymi firmami transportowymi, a także we własnym zakresie realizujemy transport na terenie Europy.

szkoleń

Realizujemy otwarte i zamknięte szkolenia z zakresu przepisów i prawa celnego.

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE!