Customs Compliance

Customs compliance

Zgodność z przepisami celnymi oznacza znajomość i stosowanie się do wymogów regulujących handel transgraniczny. Zaangażowanie całej firmy w przestrzeganie przepisów ma ogromne znaczenie dla uniknięcia niepotrzebnych opóźnień, kar i odpowiedzialności za powstałe zaniedbania.

Nasz dział Customs Compliance powstał z myślą o Klientach, którzy chcą aby ich firma działała sprawnie i rozwijała się szybciej w obszarze handlu międzynarodowego. Udzielamy porad i doradzamy w kwestiach celnych.

W tym zakresie możesz liczyć na nasze profesjonalne wsparcie przy:

  • stworzeniu i wdrożeniu systemu Trade Compliance, który obejmie wszystkie istotne aspekty, związane z działalnością celno – podatkową firmy.
  • kompleksowej analizie już istniejących procedur na jakich zbudowany jest system obsługi celnej, analizie ryzyka i kontroli celnych, a także wskazaniu obszarów wymagające poprawy
  • uzyskasz też od nas odpowiedzi na trudne pytanie, dzięki czemu Twój biznes będzie działał sprawnie oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami i regulacjami celnymi w zakresie importu i eksportu towarów

 

Jeśli masz pytania lub chcesz nawiązać współpracę z DTA

Customs Compliance - korzyści

Korzystając z naszych usług będziesz miał pewność, że towary dotrą na czas oraz zostaną odprawione z zachowaniem procedur i uwzględnieniem dynamicznie zmieniających się przepisów prawa.
Customs Compliance pozwoli Ci także:

Obniżyć koszty firmy

1

Identyfikujemy możliwości zwolnień z należności celno – podatkowych, które zmniejszają lub eliminują cła. Pomagamy odkryć rozbieżności w dokumentacji importowej i eksportowej.

Uniknąć kar

2

Te mogą być konsekwencją błędów w ocenie i dokumentacji towarów: Pomagamy w klasyfikacji taryfowej HS, a w niektórych przypadkach zalecamy importerom ubieganie się o uzyskanie wiążącej informacji taryfowej.

Skorzystać z preferencyjnych stawek celnych

3

Jest to możliwie w dwóch wariantach. W pierwszym pomagamy wyeliminować (zgodnie z obowiązującymi przepisami) cła należne na importowane towary.

W drugim, wiemy w jaki sposób można zagwarantować, że towary wyprodukowane w kraju objętym umową o wolnym handlu będą kwalifikować się do bezcłowego traktowania.

Uzyskać Certyfikat AEO

4

Pomagamy w przejściu całego procesu uzyskania Certyfikatu Upoważnionego Przedsiębiorcy AEO. Jest to unijny dokument potwierdzający wiarygodność firmy, co wiąże się z konkretnymi korzyściami mi.in. mniejszą ilością kontroli celnych, priorytetowym traktowaniem przesyłek do kontroli, czy łatwiejszym dostępem do uproszczeń celnych.

Profesjonalna obsługa - eksperci DTA

Zespół Customs Compliance tworzą eksperci w dziedzinie prawa i przepisów celnych. Posiadają rozległą wiedzę, którą stale aktualizują o wszystkie pojawiające się zmiany. Teoria poparta jest praktyką i wieloletnim doświadczeniem w obsłudze celnej i wspieraniu firm w tym zakresie.

Od ponad 30 lat pomagamy firmom w przemieszczaniu towarów pomiędzy granicami.

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE!