Odprawy celne w transporcie kolejowym

Odprawy celne w transporcie kolejowym

Oddział w Małaszewiczach zapewnia kompleksową obsługę celną w transporcie kolejowym w imporcie, eksporcie oraz tranzycie.

Nasi eksperci przekażą Ci listę wymaganych dokumentów, przygotują zgłoszenie celne i przejdą cały proces odprawy celnej. Będą też w imieniu Twojej firmy kontaktować się z  funkcjonariuszami oddziału celnego, a także reprezentować Cię w trakcie ewentualnej kontroli.

Możesz też liczyć na nasze wsparcie przy uzyskaniu wszystkich certyfikatów w tym sanitarnych, weterynaryjnych, czy fitosanitarnych.

To nie wszystko! Możemy pomóc Ci w transporcie, magazynowaniu i księgowości. Chcesz dowiedzieć się więcej?

Spedycja kolejowa- korzyści

efektywność

Kolej jest w stanie przewozić duże ilości towarów na raz, co sprawia, że jest bardzo efektywnym środkiem transportu, szczególnie dla ciężkich i objętościowych ładunków.

koszty

Kolej jest często bardziej ekonomiczna niż transport drogowy na dłuższych dystansach, ponieważ zużycie energii i koszty paliwa są znacznie niższe niż w przypadku ciężarówek.

ekologia

Transport kolejowy jest bardziej przyjazny dla środowiska niż transport drogowy, ponieważ emituje mniej dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń powietrza. To może przyczynić się do redukcji negatywnego wpływu na zmiany klimatu.

czas

Kolej jest mniej podatna na opóźnienia spowodowane korkami drogowymi, incydentami lub warunkami pogodowymi, co sprawia, że jest bardziej niezawodnym środkiem transportu.

bezpieczeństwo

Transport kolejowy jest jednym z najbezpieczniejszych środków transportu towarów. Wypadek kolejowy jest znacznie mniej prawdopodobny niż wypadek drogowy, a towarzystwa ubezpieczeniowe często oferują korzystniejsze warunki ubezpieczenia dla przewoźników kolejowych.

mnogość rozwiązań

Kolej może być wykorzystywana do transportu różnego rodzaju towarów, od ładunków sypkich po kontenery i ładunki niestandardowe.

Rewizje celne

Może się zdarzyć, że Twój towar zostanie zatrzymany do kontroli celnej. Ale spokojnie – nie masz się o co martwić.

Eksperci w Twoim imieniu będę kontaktować się ze służbami celnymi, przygotują wszystkie dokumenty, będą monitorować cały proces, tak aby ten przebiegł bezproblemowo i w możliwie najkrótszym czasie.

Co ważne – możesz się do nas zgłosić tylko w sprawie wsparcia przy kontrolach celnych lub skorzystać z kompleksowej obsługi.

Najbardziej popularne usługi

Obsługujemy bardzo duże transporty towarów (m.in. import peletu, węgla), a także pojedyncze kontenery.
Koleją z Kazachstanu – import/eksport
Koleją z Białorusi – import/eksport
Transport kolejowy z Chin – obsługa kontenerów – import/eksport

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Na rynku działamy od ponad 30 lat. Przez cały ten czas wspieramy przedsiębiorców w imporcie i eksporcie stale poszerzając swoje usługi.

Zapewniamy kompleksową obsługę nie tylko w zakresie odpraw celnych ale również w:

transporcie

Zorganizujemy dla Ciebie transport dostosowany do Twoich potrzeb i towaru. Współpracujemy tylko z najlepszymi firmami transportowymi.

magazynowaniu

Zapewniamy pełną logistykę kontraktową, obsługę cross dock oraz fulfilment. Do Twojej dyspozycji mamy blisko 30.000m2 powierzchni magazynowych.

składach celnych

Pozwoli Ci to nie tylko składować towar, ale również odroczyć w czasie należności celne i podatkowe.

księgowości

Zapewniamy pełną księgowość i rozliczenie.

O nas

Oddział w Małaszewiczach tworzą licencjonowani agenci celni i eksperci z zakresu prawa celnego, dla których nie ma spraw niemożliwych. Doskonale radzą sobie w gąszczu zmieniających się przepisów, zapewniają kompleksową obsługą od odbioru towaru, przez odprawę, po transport i dostarczenie całości ładunku pod wyznaczony adres.

Oddział jest częścią Grupy DTA, która na rynku działa od ponad 30 lat. Posiada ponad 40 oddziałów w Polsce, Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

Firmę tworzy ponad 300 osób, które na co dzień wspierają naszych klientów w rozwijaniu swoich biznesów w handlu międzynarodowym.

Chcesz dowiedzieć się więcej o DTA?

DTA w liczbach

0
+
lat na rynku
0
+
oddziałów w Europie
0
+
zadowolonych klientów

Pozostańmy w kontakcie

Masz pytania?
Potrzebujesz wsparcia?
Chcesz zacząć współpracę?

Napisz do nas na adres kolej@dta.com.pl