DTA – Najlepszy pracodawca 2024!

DTA - Najlepszy pracodawca 2024!

W najnowszym wydaniu Gazety Finansowej znalazł się ranking „Najlepszy Pracodawca 2024”, niezwykle ucieszyła nas wiadomość, że znaleźliśmy się wśród wyróżnionych!

Jest to kolejne wyróżnienie DTA, przypominamy, że na początku roku znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych w rankingu „Odpowiedzialny Pracodawca” czasopisma „Home & Market”!

DTA najlepszy pracodawca 2024

Zmieniające się dynamicznie otoczenie rynkowe, coraz większa świadomość pracowników co do własnych potrzeb tak w kontekście rozwoju jak i wynagrodzenia, czy zmiany w prawie – wszystko to wymusza na pracodawcach zmiany w podejściu do już funkcjonujących w organizacji talentów, jak i tych, które chce pozyskać. Tylko najlepsi pracodawcy są w stanie zrekrutować i utrzymać najlepszych pracowników.
Co muszą im zaoferować, by znaleźć się na liście najbardziej pożądanych pracodawców? Wszystko to, co wyróżnione w plebiscycie Najlepszy Pracodawca „Gazety Finansowej„ firmy. Dla nich dobro pracownika to priorytet. Mają świadomość, że inwestując w niego, inwestują w rozwój własnej organizacji. Dlatego nie szczędzą wysiłków, by w ich ofercie pojawiały się coraz to bardziej interesujące dla pracowników benefity, systemy szkoleń, angażujące i rozwijające pasje zajęcia.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z tym, co najlepsi proponują najlepszym. Warto brać z nich przykład.

DTA - kompleksowa logistyka

Jak firma wspiera rozwój i dba o talenty?

DTA aktywnie wspiera rozwój i dba o talenty poprzez zastosowanie różnorodnych metod i programów. Przede wszystkim oferujemy regularne szkolenia celne, które umożliwiają naszym pracownikom doskonalenie swoich umiejętności i wiedzy w zakresie procedur celnych. To kluczowe dla utrzymania najwyższego standardu w naszej branży.
Dodatkowe kursy językowe ułatwiają komunikację z klientami, ale także otwierają drzwi do nowych możliwości rozwoju zawodowego.
Wdrażamy również programy rozwojowe skrojone na miarę potrzeb naszych pracowników oraz oferujemy coachingi indywidualne, które stanowią wsparcie na bardziej osobistym poziomie. Pomagają one w identyfikacji indywidualnych celów zawodowych i osobistych oraz w wypracowaniu strategii ich realizacji.
Zachęcamy także do rekrutacji wewnętrznej, umożliwiając naszym pracownikom awans i rozwój kariery wewnątrz organizacji. To nie tylko zwiększa motywację, ale także pozwala na lepsze wykorzystanie i rozwijanie posiadanego potencjału.

Realizowane systemy motywacyjne

Grupa DTA działa w strukturze rozproszonej – mamy oddziały w całej Polsce, dlatego ważnym elementem budowania więzi są spotkania i wspólne wyjazdy integracyjne. W wyjazdach mogą uczestniczyć pracownicy (byliśmy np. w Armenii, Gruzji, Kirgistanie, Albanii, Hiszpani, Włoszech) oraz ich rodziny – w najbliższym czasie grupa pracowników z dziećmi wybiera się do Legolandu. Wyjazdy te są organizowane i w większej części finansowane przez firmę.
Innym ciekawym benefitem są mieszkania firmowe udostępniane pracownikom do wypoczynku – mogą tam spędzać wolny czas z rodziną lub znajomymi – np. w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Szczyrku czy Gąskach.
Warto również zwrócić uwagę, iż DTA jest w nielicznej grupie firm, które zagwarantowały swoim pracownikom PPE. Każdego miesiąca DTA wpłaca na emeryturę pracowników dodatkowe 3,5% wynagrodzenia.
Standardem w firmie są ubezpieczenia grupowe dla pracowników i ich rodzin, prywatna opieka medyczna oraz karty Multisport.

Miejsce i warunki pracy

W DTA stawiamy na stały rozwój, dbamy, aby praca w naszych oddziałach odbywała się w komfortowych warunkach. W 2023 roku przenieśliśmy nasze największe magazyny do nowych lokalizacji, co znacząco podniosło wygodę pracy. W bieżącym roku również kilka oddziałów przenosi się do nowych biur.
Nasi pracownicy mają również możliwość pracy zdalnej, jednak zdecydowana większość wybiera pracę stacjonarną – stawiając na bezpośredni kontakt z zespołem.
W największych biurach pracownicy mają do dyspozycji dobrze wyposażone kuchnie – z ekspresami do kawy i dozownikami z wodą. Dla zapewnienia bezpieczeństwa przeszkoliliśmy pracowników z pierwszej pomocy oraz zakupiliśmy defibrylatory.
Cyklicznie odbywają się akcje propracownicze – ważna jest profilaktyka zdrowotna: „Różowy październik”, „Listopad z wąsem” – każdy może wyjść z pracy wcześniej, aby się przebadać; wiemy również jak ważna jest rodzina, stąd udział w akcji „Dwie godziny dla rodziny” – każdy może spędzić ten dodatkowy czas z bliskimi.

Dlaczego warto pracować w DTA?

Dużym plusem pracy w DTA jest możliwość wyboru pracy w różnych obszarach – m.in. agencja celna, spedycja, magazyny, administracja.
W rozmowach pracownicy najbardziej cenią panującą atmosferę – jeszcze nie korporacyjną, ale z elementami ładu i porządku.
Benefity w formie zagranicznych podróży i mieszkań firmowych są rzadko spotykanym bonusem. Jeśli do tego dodamy możliwość wzięcia udziału w działaniach ekologicznych i charytatywnych jasnym staje się, że DTA jest świetnym miejscem do pracy.

DTA najlepszy pracodawca 2024

DTA na wyjeździe do Gruzji

A co myślą o nas nasi pracownicy? Przeczytaj poniższy tekst, aby się dowiedzieć! (kliknij na obrazek, aby powiększyć)

DTA_benefity

Z całym rankingiem możesz zapoznać się tu:

Gazeta Finansowa